Diakonie Církve bratrské v Hrádku

Vítáme Vás na stránkách Diakonie CB Hrádek

Jsme rádi, že jste projevili zájem o činnost Diakonie CB Hrádek. Diakonie sídlí ve středisku "Na skále" v Hrádku a je součástí Církve bratrské tamtéž. Jako křesťané místního sboru Církve bratrské chceme sloužit všem lidem, které nám Bůh pošle do cesty, a to bez ohledu na barvu pleti, věk, náboženskou nebo politickou příslušnost.

Zbigniew Konderla, vedoucí Správní rady Diakonie v Hrádku

Chceme naplnit poslání Pána Ježíše Krista:

Dávám vám nové přikázání, abyste se navzájem milovali; jako já miluji vás, abyste se i vy navzájem milovali. Podle toho všichni   poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým. Jan 13, 34 - 35.

Milí bratři a sestry, přátelé, občané České republiky,

Pobočka Diakonie při CB v Hrádku již delší dobu pomáhá lidem na Ukrajině a rovněž spolupracuje s partnerským sborem v Dubreniči na Zakarpatí. V současné situaci naše pobočka disponuje cca 40 lůžky. Tato místa chceme postupně obsazovat lidmi z Ukrajiny, kteří budou v nouzi. Plánujeme poskytovat i delší ubytování, a s tím jsou spojené i další služby, ve kterých můžete pomoci i vy.       Více informací naleznete zde

Hlavní oblasti naší služby

Diakonie Církve bratrské v Hrádku nabízí šest základních služeb

1. Služba dětem a mladé generaci

Na dětech a mladé generaci nám velmi záleží, protože jsou našimi nástupci. V současné době jsou kladeny na děti a mládež velké nároky a je na ně vyvíjen obrovský tlak, a to hlavně ze strany médií a internetu. Právě proto jim potřebujeme být  náležitým vzorem a chceme do nich vložit ty nejlepší hodnoty pro jejich budoucí život. Pro tyto účely využíváme nově zřízené Komunitní centrum.

2. Služba seniorům

Další skupinou, které chceme sloužit a která je v dnešní době hodně opomíjená, jsou senioři. Dali nám život, věnovali se nám a předali nám to nejlepší, co mohli. Mnozí zůstali sami a je jim těžko. Zaslouží si naši úctu a pomoc. Jde o praktickou pomoc, povzbuzení, nákupy a návštěvy. Jedná se o seniory jak v našem okolí, tak v domově seniorů. Připravujeme pro ně semináře, jako jsou Základy práce na počítači, Orientace na internetu nebo Jak se nenechat na internetu napálit.

3. Sociální práce s potřebnými

Je to práce hlavně s matkami samoživitelkami s malými dětmi, které se dostaly do složité životní situace a procházejí naším střediskem sociálního bydlení. Chceme jim nabídnout pomocnou ruku, aby mohly najít smysl života, postavit se na nohy a začlenit se do společnosti poté, co naše středisko opustí. Pro tyto účely využíváme kromě jiného i Komunitní centrum.

4. Semináře a vyučování

Součástí naší služby je vyučování formou seminářů, workshopů a přednášek na důležitá a současná témata. Dále je to prevence na základních a středních školách a v mládežnických organizacích. Přednášíme na témata: Problematika nemoci AIDS, Vztahy mezi mladými lidmi, Šikana a zneužití, Závislost na kouření, alkoholu a drogách, a další. Nejvíce jsou v současné době využívány semináře s tématy hrozeb IT technologií.

5. Misijní práce na Ukrajině

Další službou diakonie je misijní služba na Zakarpatské Ukrajině. První částí této služby je pomoc vdovám a nejchudším rodinám s dětmi a také podpora a vedení dětských táborů. Druhou částí této služby je podpora a budování klíčových vedoucích v romských osadách na Zakarpatí, a to v oblasti duchovní i praktické, a také finanční a materiální podpora rodin pastorů a dalších klíčových romských vedoucích.

6. Ubytovací služby

Poslední částí služeb Diakonie v Hrádku jsou ubytovací služby. Mohou se zde ubytovat jednotlivci i celé rodiny v rámci rekreace, různé skupiny pořádající akce a semináře, a v neposlední řadě je zde možnost provozovat dětské tábory a mládežnické pobyty.

Všechny výše uvedené služby můžeme nabídnout proto, že je zde tým dobrovolníků, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu všude tam, kde je potřeba. Hlavně to ale můžeme dělat z Boží milosti a s Jeho pomocí.

Služby Diakonie Církve bratrské v Hrádku

Sociální služby a bydlení

• Ubytování sociálně slabších rodin, jednotlivců a osamělých lidí
  • Pomoc při začlenění se do běžného života