Projekt 200 STATEČNÝCH

Projekt podpory - 200 STATEČNÝCH

Popis a představení projektu

Projekt 200 statečných

je určen na podporu sociálního bydlení, které je provozováno od ledna 2012 s kapacitou 11 bytů (1 + kk a 2 + kk) .

Sociální bydlení není financováno státem. Proto jsme oslovili ty, kterým není lhostejný osud lidí, kteří v životě něco nezvládli, osud osamělých a matek s dětmi z rozdělených rodin. Bylo zřízeno pracovní místo pro člověka, který se těmto rodinám věnuje a pomáhá jim s jejich problémy.

Zřízení projektu 200 statečných

Diakonie Církve bratrské v Hrádku pro podporu této služby založila projekt "200 statečných". Sociální bydlení je součástí střediska "Na skále", kde kromě Církve bratrské a modlitebny jsou společenské místnosti a klubovny nejen pro děti s rodiči, ale také pro další rodiny.

Hledání ochotných dárců

Od svého vzniku ubytovacími prostory střediska prošlo mnoho rodin s dětmi a jednotlivců. V současnosti jsou zde ubytováni čtyři jednotlivci, dvě rodiny a tři maminky s celkově čtyřmi dětmi.

Z výše uvedených důvodů hledáme 200 ochotných dárců, kteří by se chtěli na projektu "200 STATEČNÝCH" finančně podílet měsíční částkou minimálně 100 Kč. Přivítáme i jakýkoli jednorázový finanční dar.

Kontaktní osoba:  Martina Konderlová

tel: 732 807 913; e-mail: martina.konderlova@seznam.cz