Komunitní centrum Wila

Komunitní centrum  Wila

• Setkávání obyvatel sociálních bytů
  • Setkávání mladé generace
  • Vzdělávací kurzy, workshopy a přednášky
  • Nabídka volnočasových aktivit pro obec Hrádek
  • Možnost spolupráce s dalšími organizacemi

Jak  KC Wila vzniklo

Zřízení komunitního centra vyplynulo z potřeby návštěvníků CB Hrádek a uživatelů sociálního bydlení, které je od roku 2012 poskytováno také v objektu CB Hrádek. Sociální byty jsou určeny pro matky samoživitelky a invalidní a starobní důchodce. Jak lidem bydlícím v těchto bytech, tak členům a návštěvníkům církve chyběl prostor pro volnočasové aktivity s možností využití internetu, multifunkční školící učebny nebo prostor, kde by si mohli v klidu přečíst knížku nebo shlédnout pěkný film.

Na začátku roku 2021 Církev bratrská získala finanční dotaci na dokončení půdních prostor v CB Hrádek. Jedná se o projekt z Evropské unie poskytovaný MAS Jablunkovsko. Projekt byl určen na dokončení a vybavení nevyužitých prostor v areálu CB Hrádek se záměrem vytvoření komunitního centra. KC Wila je k dispozici nejen výše zmíněným skupinám, ale také široké veřejnosti, zejména obyvatelům obce Hrádek. Jsme rádi, že Centrum volného času v obci je Hrádečáky plně využíváno, a proto ho chceme rozšířit o další služby v komunitním centru Wila. Věříme, že se s nabídkou programu v CVČ Hrádek budeme vzájemně doplňovat a inspirovat. Děkujeme vedení obce Hrádek za podporu při realizaci tohoto záměru. Aktivity poskytované v Komunitním centru Wila podporují strategie MAS Jablunkovsko pro období 2014 - 2020.

V současné době prostory komunitního centra slouží kromě setkávání rodin sociálního bydlení také setkávání mládeže, dorostu, rodin s dětmi a studijních skupin. Dále jsou prostory KC Wila používány ke společenským a zájmovým aktivitám, vzdělávacím kurzům, workshopům a odborným přednáškám. Uživatelům KC Wila jsou k dispozici počítače v rámci počítačových kurzů.

V nabídce činností bude také možnost získání odborného sociálního a duchovního poradenství. Plánována je spolupráce s organizací KaPa Třinec pro poskytování rekvalifikačních kurzů. Nabídka programu a aktivit KC Wila bude prezentována na webových stránkách církve a v Hrádeckých novinách. Prostory KC Wila bude možné také pronajmout k soukromým účelům.

Kontakt na Komunitní centrum WILA

.

V případě zájmu o jakékoli aktivity KC Wila kontaktujte koordinátorku KC Wila Martinu Konderlovou na tel. čísle 732 807 913, nebo pošlete e-mail pomocí níže uvedeného formuláře.

Kalendář akcí Komunitního centra WILA

Rezervace komunitního centra